Choď na obsah Choď na menu
 


Čo ste mali najradšej pred rokom 1989 VY? Zaspomínajte si na RETRO časy!

Čo ste mali najradšej pred rokom 1989 VY? Zaspomínajte si na RETRO časy!

cover 1989

Zdroj: Facebook/Iloveretro

pred 25 dňami | Mončičáky, matriošky, krupica so škoricou či kazety – spomínate si na tie časy? Ihriská plné detí, sociálne istoty a neuveriteľná móda – aj toto bolo časy, na ktoré si určite pamätáte.

Moja mama vari lepsie ako tvoja - pondelok az stvrtok 17:55

Kde sú tie časy, keď sme chodili do obchodov a museli sme čakať dlhé rady na banány? Taký ananás sme dostali len ako podpultový tovar. Nosilo sa rovnaké oblečenie a pozerali sa tie isté programy. Detstvo bolo slobodnejšie a rodičia nemuseli byť všadeprítomní. Plné detské ihriská, spartakiády a najmä sociálne istoty, o ktorých dnes možno len snívať. Bolo skutočne lepšie žiť v zlatých časoch socializmu? To nechceme hodnotiť, radšej si spolu zaspomínajme, ako to vyzeralo pred pár desiatkami rokov.

 

Potraviny, ktoré chutili

Teplé rožky na raňaky, to bolo niečo! Aj dnes si ich môžeme kúpiť, ale popravade, chuť niektorých produktov sa už nedá vrátiť. Môžeme si len zaspomínať na maslo, ktoré bolo maslom...

 

teplé rožky

Zdroj: Facebook/Iloveretro

 

Kazeťák a kazety

Ten pocit, keď sa vám "tak trochu" zasekla kazeta a museli ste vyťahovať z kazeťáka metre pásky. Dôkladne ste ju natočli ceruzkou späť. A predsa to malo svoje čaro, pretože sme si tie kazety vážili, rovnako ako aj hudbu.

 

retro kazeta

Zdroj: Facebook/Iloveretro

 

Reklamy? Bolo ich málo

Spomínate si na reklamy, ktoré neboli možno až tak premyslené, ale svoj účel splnili? A najmä neboli na obrazovke častejšie ako samotné filmy či relácie. Reklamy za socializmu boli jednoduché a dnes sa na nich radi zasmejeme.

 

 

Zdroj: youtube/KomunistickaTV

 

Gýčová móda

Osemdesiate roky mnohí označujú za najnevkusnejšie obdobie. Natupírované vlasy, výrazné líčenie, neodmysliteľné šušťáky, vypchávky, baretky, dlhé saká, kostýmy a trvalá. Hlavne, že sa v tom všetci cítili skvelo. Ženy nemuseli nosiť  hlboké výstrihy až po kolená, aby zviditeľnili svoju ženskosť.

 

trvalá móda

Zdroj: Facebook/Iloveretro

 

Filmy, ktoré sa dajú pozerať aj dnes

Vinnetou bol všade. Hlavne sme si ho mohli pozrieť počas sviatočných dní. A v čom bolo čaro tohto filmu? Že sme na to pozerali aj 1000-krát a nenudilo nás to. Nemali sme potrebu prepínať programy a hľadať ten najlepší.

 

retro winetou

Zdroj: Facebook/Iloveretro

 

Bez fénu to nešlo

Milé dámy, aj vy ste mali tento neobyčajný fén? Natupírované a vyfúkané vlasy - to jednoducho muselo byť.

 

fen

Zdroj: Facebook/Iloveretro

 

Relácie pre deti

Kakao, raňajky a už sme sedeli každú nedeľu pred televízorom a čakali poslušne na Matelka. Tešili sme sa na to, čo nové sa opäť dozvieme o svete. Poučné, milé a hlavne tak krásne detské...

 

matelko

Zdroj: Facebook/Iloveretro

 

Pracie prášky, ktoré prali čisto

Síce sa pralo v práčkach, v ktorých sme si aj namočili ruky, ale tá čistota stála za to. No aj tak, vďaka za rýchle a automatické práčky. Hoci sme predtým nemuseli kupovať na každé prádlo iný druh prášku a aviváže, všetko bolo čisté. Bol to zázrak?

 

prášok

Zdroj: socikstyle.blogspot.sk

 

Peniaze s hodnotou?

Peniaze – téma, ktorá nemá konca kraja. Rozlišovať medzi eurom a korunou je tak trochu komické. Jednoducho sa len ponorme do čias, kedy sme mali v peňaženke 100 korún a zaspomínajme si... Čo ste si za stovku mohli dovoliť?

 

love

Zdroj: socikstyle.blogspot.sk

 

Hity, ktoré prežili

Peter Nagy, spomínate si na tento hit?

 

 

Zdroj: youtube/Ivan Nôta

Zdroj: http://prezenu.noviny.sk/c/relax/co-ste-mali-najradsej-pred-rokom-1989-vy-zaspominajte-si-na-retro-casy

 
 

 


Archív

Kalendár
<< august / 2022 >>


Štatistiky

Online: 1
Celkom: 134916
Mesiac: 1140
Deň: 39